O Błędnej Górce

Działalność związana z wynajmowaniem miejsc noclegowych pod obecnym adresem Wisełka ul. Nowowiejska 4
była prowadzona przez rodziców obecnego właściciela od 1965 r. Początkowo wynajmowano dwa pokoje w budynku mieszkalnym.

Ośrodek leży nad jeziorkiem Zatorek, które w sposób naturalny powstało około 1947 r. przez zalanie kilku dotychczasowych łąk eksploatowanych przez mieszkających tutaj Niemców.

W miarę wzrostu zainteresowania letników pięknym i zróżnicowanym terenem, przyrodą oraz spokojem, podjęto działania mające na celu zwiększenie liczby miejsc noclegowych. Nie bez znaczenia dla tego typu decyzji miał fakt, że w Wisełce znajdowało się dużo ośrodków letniego wypoczynku dla dzieci (kolonie). Wielu rodziców odwiedzających swoje pociechy poszukiwało noclegów.

W owych czasach nie było łatwo podjąć decyzję o realizacji planów rozwoju z powodu braku odpowiedniej infrastruktury oraz niechęci ówczesnych władz do wszelkiej działalności prywatnej. Upór i ciężka praca właścicieli działki zaowocowała powstaniem 5 domków letniskowych wynajmowanych w trybie indywidualnym. Domki były położone nad brzegiem jeziorka Zatorek, Niezależnie od tego w 1977 r. przeprowadzono gruntowną przebudowę jednego z obecnie istniejących domów letniskowych i rozpoczęto wynajmowanie pokoi z miejscami noclegowymi.

W pierwszych latach Goście wynajmowali pokoje za pośrednictwem biura podróży Gromada, a w późniejszym okresie tj. od 1980 już bez pośrednictwa biura podróży, jedynie jako kwatery prywatne.

Do 2003 roku działalność ośrodka realizowana była poprzez rodzinną firmę właścicieli – Krystyny, Henryka, Danuty i Grażyny. W 2003 roku właścicielem został Henryk Błędowski, który zarejestrował dotychczasową działalność pod nazwą „Błędna Górka”.

W ostatnich latach dokonano wielu zmian modernizacyjnych w pokojach domu letniskowego jak i w domkach letniskowych. Zmniejszono liczbę domków do dwóch. Wyposażenie pokoi jak i domków dostosowano do sugestii i wymagań dotychczasowych Gości.

Obecnie ośrodek funkcjonuje tylko w sezonie letnim i może poszczycić się tym, że wielu Gości (niektórzy bardzo znani w naszym kraju) od 20 i więcej lat przyjeżdżają do ośrodka Błędna Górka na wypoczynek, bardzo często aktywny.  Okazuje się, że tradycja letniego wypoczynku w Błędnej Górce przekazywana jest z pokolenia na pokolenie, ponieważ teraz przyjeżdżają do Ośrodka dzieci naszych dawnych Gości aby wypocząć i zrelaksować się.