Lokalne atrakcje

Wisełka to nieduża i urokliwa nadmorska miejscowość letniskowa położona w północno – środkowej części wyspy Wolin. Może stanowić znakomite miejsce dla osób chcących wypocząć w ciszy i spokoju, na łonie natury i skorzystać z dobrodziejstw takich jak plażowanie, wędrówki piesze czy rowerowe, zbieranie grzybów albo wędkowanie.

Piaszczysta i piękna plaża znajduje się u stóp klifowego urwiska ciągnącego się wzdłuż wybrzeża na odcinku około 2 km. Chcąc dotrzeć na plażę trzeba przejść przez sosnowy i bukowy odcinek Wolińskiego Parku Narodowego. Bałtycka woda w rejonie Wisełki posiada zazwyczaj znacząco wyższą temperaturę od wody w Bałtyku np. na wysokości Kołobrzegu.

Czerwony i czarny szlak turystyczny Wolińskiego Parku Narodowego okalają Wisełkę i umożliwiają w trakcie wycieczek przeżycie długo pozostających w pamięci, miłych wrażeń. Można zwiedzić np. położoną na wzgórzu Strażnica (75 m n.p.m.)  latarnię morską Kikut (zasięg światła ok. 16 mil morskich – ok. 29 km).

Miłośnicy wędkowania, kąpieli czy pływania na sprzęcie wodnym mogą spędzić miło czas nad polodowcowym jeziorem Wisełka (pow. 20 ha). Urokliwe, śródleśne jeziorko Zatorek wraz z piękną ścieżką edukacyjno – przyrodniczą pozwoli zapomnieć o zmęczeniu pracą i zregenerować siły.

Miłośników golfa bardzo zainteresuje fakt, że na wschodniej granicy Wisełki rozciąga się prawdopodobnie jedno z największych pól golfowych w Europie, gdzie można rozpocząć naukę lub doskonalić umiejętności gry w golfa. W środkowej części pola golfowego, na wzgórzu, umiejscowiony jest uroczy pałacyk z kawiarnią, sklepem ze sprzętem sportowym oraz panoramicznym widokiem na  okolicę.

Z ośrodka Błędna Górka można wybrać się na liczne wycieczki do pobliskich bardziej lub mniej znanych miejscowości:

Wisełka

Świnoujście

Międzyzdroje

Lubiń, Wapnica

Wolin